12:00-22:00
Gdynia
604 700 850
Gdańsk Jaśkowa Dolina:
666 100 250
Gdańsk Szeroka:
501 053 147

O Tajskim Masażu

Co to jest masaż tajski?

Musisz wiedzieć, że w Tajlandii masaż tajski znany jest jako „starożytny” lub „tradycyjny” masaż. To niezwykła kombinacja akupresury, Shiatsu i elementów jogi. W trakcie masażu bardzo powoli i rytmicznie uciskamy określone punkty energetycznych na Twoim ciele, co powoduje uśmierzenie bólu i uwolnienie od napięcia.

Masaż tajski bywa także nazywany „jogą dla leniwych”. W trakcie masażu bowiem przyjmujesz wiele pozycji właściwych dla jogi. Masaż zaczynamy od stóp by powoli zmierzać w kierunku głowy. Ciało jest delikatnie poruszane, rozluźnione i rozciągnięte. Masaż tajski oddziałuje na Ciebie w sposób, który prowadzi do kompletnego uzdrowienia Twojego ciała, energii i umysłu.

Zalety masażu tajskiego:
  • zmniejsza stres i napięcie
  • działa energetyzująco
  • otwiera meridiany, którymi płynie życiowa energia
  • uśmierza ból i napięcie mięśniowe
  • przywraca gibkość i elastyczność
  • usprawnia krążenie krwi i limfy
  • pozwala na zdrowy sen
  • leczy bóle pleców, karku, ramion, usuwa drętwienia i zmęczenie nóg
  • przynosi ulgę w bólach głowy, stresie i zmęczeniu psychicznym

Masaż tajski jest odpowiedni dla ludzi w każdym przedziale wiekowym, dla aktywnych i mniej aktywnych, zdrowych i tych cierpiących na różne schorzenia. Masaż ten ma nieocenione właściwości rehabilitacyjne, uważa się, że skraca czas rekonwalescencji, pomaga wyciszyć umysł i znaleźć właściwą równowagę ciała. Uważa się, że masaż tajski przynosi relaksujące i energetyzujące korzyści nie tylko osobie masowanej ale i masującej, wprowadzając spokój i pozytywne uczucie.

Czego można oczekiwać od masażu tajskiego?

Masaż tajski wykonywany jest w ubraniu, na podłodze na rozłożonej macie lub lekkim materacu. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw – leżenia tyłem, przodem i na boku oraz postawy odwróconej i siedzącej. Ważnym elementem jest medytacyjny stan, dlatego też masaż tajski wykonywany jest zazwyczaj w ciszy, która pozwala na koncentrację i refleksję.

Na początku zabiegu, terapeuta oceni, które miejsca na ciele potrzebują uzdrowienia i dostosuje użycie odpowiednich technik masażu. W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele – począwszy od stóp, a następnie kolejne partie ciała kierując się w kierunku głowy. Masażysta wykorzystuje tu rozmaite techniki, głównie rytmiczny, powolny nacisk ciałem, a także elementy rozciągania, biernej jogi oraz pracy z kanałami energetycznymi. Wszystko to, by uwolnić od napięcia i odblokować przepływ energii. Masaż ten zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii. Jedną z kluczowych cech tradycyjnego masażu tajskiego jest blokowanie i odblokowywanie przepływu krwi, zwane jako „terapia punktów spustowych”. Masaż tajski kończy się na małym masażu głowy (podobnym do indyjskiego masażu głowy), po którym masażysta palcami zatyka uszy masowanego by przywrócić myśli do rzeczywistości.