dekor liść

O Tajskim Masażu

Co to jest masaż tajski?

Musisz wiedzieć, że w Tajlandii masaż tajski znany jest jako „starożytny” lub „tradycyjny”. To niezwykła kombinacja akupresury, Shiatsu i elementów jogi. W trakcie masażu bardzo powoli i rytmicznie uciskamy określone punkty energetycznych na Twoim ciele, co powoduje uśmierzenie bólu i uwolnienie od napięcia. Masaż tajski bywa także nazywany „jogą dla leniwych”. W trakcie masażu bowiem przyjmujesz wiele pozycji właściwych dla jogi. Masaż zaczynamy od stóp, by powoli zmierzać w kierunku głowy. Ciało jest delikatnie poruszane, rozluźnione i rozciągnięte. Masaż tajski oddziałuje na Ciebie w sposób, który prowadzi do kompletnego uzdrowienia Twojego ciała, energii i umysłu.

zalety masażu tajskiego

Zalety masażu tajskiego

zmniejsza stres i napięcie
Odczuwalnie zmniejsza stres i napięcie
działa energetyzująco i dodaje siły
Działa energetyzująco i dodaje siły.
Otwiera meridiany, którymi płynie życiowa energia
Otwiera meridiany, którymi płynie życiowa energia
Uśmierza ból i napięcie mięśniowe
Uśmierza ból i napięcie mięśniowe
Przywraca gibkość i elastyczność
Przywraca gibkość i elastyczność
Usprawnia krążenie krwi i limfy
Usprawnia krążenie krwi i limfy
Pozwala na zdrowy, mocny sen
Pozwala na zdrowy, mocny sen
Leczy bóle pleców, karku, ramion
Leczy bóle pleców, karku, ramion
Usuwa drętwienia i zmęczenie nóg
Usuwa drętwienia i zmęczenie nóg
Przynosi ulgę w bólach głowy, stresie i zmęczeniu
Przynosi ulgę w bólach głowy, stresie i zmęczeniu

Masaż tajski jest odpowiedni dla ludzi w każdym przedziale wiekowym, dla aktywnych i mniej aktywnych, zdrowych i tych cierpiących na różne schorzenia. Masaż ten ma nieocenione właściwości rehabilitacyjne, uważa się, że skraca czas rekonwalescencji, pomaga wyciszyć umysł i znaleźć właściwą równowagę ciała. Uważa się, że masaż tajski przynosi relaksujące i energetyzujące korzyści nie tylko osobie masowanej ale i masującej, wprowadzając spokój i pozytywne uczucie.

jak wygląda masaż tajski

JAK WYGLĄDA MASAŻ TAJSKI?

Tajski masaż wykonywany jest w ubraniu, na podłodze: na rozłożonej macie lub lekkim materacu. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje wiele różnych pozycji, wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw: leżenia tyłem, przodem i na boku oraz postawy odwróconej i siedzącej. Ważnym elementem jest medytacyjny stan, dlatego też masaż tajski wykonywany jest zazwyczaj w ciszy, która pozwala na koncentrację i refleksję.

Na początku zabiegu masażystka ocenia, które miejsca na ciele potrzebują uzdrowienia i dostosuje użycie odpowiednich technik masażu. W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele – począwszy od stóp, a następnie kolejne partie ciała, kierując się w stronę głowy. Masażystka wykorzystuje rozmaite techniki, głównie rytmiczny, powolny nacisk ciałem, a także elementy rozciągania, biernej jogi oraz pracy z kanałami energetycznymi. Wszystko to, by uwolnić od napięcia i odblokować przepływ energii. Masaż ten zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian, prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii. Jedną z kluczowych cech tradycyjnego masażu tajskiego jest blokowanie i odblokowywanie przepływu krwi, zwane jako „terapia punktów spustowych”. Masaż tajski kończy się na małym masażem głowy (podobnym do indyjskiego), po którym masażysta palcami zatyka uszy masowanego, by przywrócić myśli do rzeczywistości.