dekoracja liść

Przed Masażem

CZEKA NA CIEBIE SPOTKANIE Z ORIENTEM

To wyjątkowa chwila. Jeśli to możliwe, to przed wizytą w salonie odśwież się, abyś czuł się komfortowo. Masaż tajski wykonywany jest w specjalnym ubraniu, na podłodze, na rozłożonej macie lub lekkim materacu. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw: leżenia tyłem, przodem i na boku oraz postawy odwróconej i siedzącej. Ważnym elementem jest medytacyjny stan, dlatego też masaż tajski wykonywany jest zazwyczaj w ciszy, która pozwala na koncentrację i refleksję.

Na początku zabiegu masażystka oceni, które miejsca na ciele potrzebują uzdrowienia i dostosuje użycie odpowiednich technik masażu. W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele – począwszy od stóp, a następnie kolejne partie ciała, kierując się w stronę głowy. Masażysta wykorzystuje tu rozmaite techniki, głównie rytmiczny, powolny nacisk ciałem, a także elementy rozciągania, biernej jogi oraz pracy z kanałami energetycznymi. Wszystko, by uwolnić od napięcia i odblokować przepływ energii. Masaż ten zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian, prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii. Jedną z kluczowych cech tradycyjnego masażu tajskiego jest blokowanie i odblokowywanie przepływu krwi, zwane jako „terapia punktów spustowych”. Masaż tajski kończy się na małym masażu głowy (podobnym do indyjskiego), po którym masażysta palcami zatyka uszy masowanego, by przywrócić myśli do rzeczywistości.

CZEKA NA CIEBIE SPOTKANIE Z ORIENTEM

Wskazania i ograniczenia

W pewnych sytuacjach należy dostosować technikę masażu bądź ograniczyć jego intensywność lub po prostu omijać konkretne części ciała. Są też sytuacje w których należy z niego zrezygnować.


Do takich sytuacji należą:

ikona - podwyższona temperatura
stan podwyższonej temperatury, powyżej 38 stopni
ikona - złamania i świeże zrosty
pierwsze dni stanu pourazowego ,
złamania i świeże zrosty
ikona - choroby serca
choroby serca
i układu krążenia
ikona - choroby układu nerwowego
choroby układu
nerwowego
ikona -stany zapalne
ostre stany
zapalane
ikona - choroby kości
choroby kości –
zaawansowana osteoporoza
ikona - choroby zakaźne, wirusowe, skóry
choroby zakaźne,
wirusowe, skóry
ikona - menstruacja, ostatni trymestr ciąży
menstruacja, ostatni
trymestr ciąży
ikona - osłabienie organizmu
silne osłabienie
organizmu
ikona - stan po spożyciu alkoholu
stan po spożyciu
alkoholu
po zabiegu

Po zabiegu

Tajlandia jest dumna ze swojej nazwy „Kraina Uśmiechu”. Po zabiegu ogarnie Państwa uczucie zadowolenia i uspokojenia. Nietypowa kombinacja spokoju i rozsadzającej energii, poczucie lekkości. Proszę pozwolić sobie na stopniowy i łagodny powrót do prawdziwego świata, i tak jak po wszystkich zabiegach, polecane jest uzupełnienie płynów w organizmie poprzez wypicie dużej ilości wody.

Rytuał Masażu dla masażystki

Tajskie Masażystki przywiązują ogromną uwagę do rytuału masażu. Przed rozpoczęciem dnia pracy masażystki oddają się modlitwie, która kierowana jest do tajskiego Ojca Medycyny Jivaki Kumara Bhacchy, zwanego Shivago Komarpai, który był osobistym lekarzem starożytnego Buddy Śakjamuniego. Posażek Ojca Masażu znajduję się w każdym tajskim salonie masażu. Treść jednej z modlitw brzmi następująco: „Chwała Tobie, Shivago. Proszę abyś zawsze przy mnie stał. Modlę się, by dobroć i wiedza medyczna nigdy Cię nie opuściły. Jestem otwarty na wszelką dobroć i obfitość wszechświata, które otrzymuję, bo zasługuję na to.Modlę się do Ciebie. Modlę się do Buddy. Modlę się, prosząc, by z Twoją pomocą wszelkie dolegliwości i choroby opuściły tych, których dotknęły”

rytuał masażu dla masażystki