12:00-22:00
Gdynia
604 700 850
Gdańsk Jaśkowa Dolina:
666 100 250
Gdańsk Szeroka:
501 053 147

Przed masażem

To wyjątkowa chwila Twojego dnia. Jeśli to możliwe, to przed wizytą w salonie odśwież się abyś czuł się komfortowo. Masaż tajski wykonywany jest w specjalnym ubraniu , na podłodze na rozłożonej macie lub lekkim materacu. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw – leżenia tyłem, przodem i na boku oraz postawy odwróconej i siedzącej. Ważnym elementem jest medytacyjny stan, dlatego też masaż tajski wykonywany jest zazwyczaj w ciszy, która pozwala na koncentrację i refleksję. Na początku zabiegu, terapeuta oceni, które miejsca na ciele potrzebują uzdrowienia i dostosuje użycie odpowiednich technik masażu. W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele – począwszy od stóp, a następnie kolejne partie ciała kierując się w kierunku głowy. Masażysta wykorzystuje tu rozmaite techniki, głównie rytmiczny, powolny nacisk ciałem, a także elementy rozciągania, biernej jogi oraz pracy z kanałami energetycznymi. Wszystko to, by uwolnić od napięcia i odblokować przepływ energii. Masaż ten zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii. Jedną z kluczowych cech tradycyjnego masażu tajskiego jest blokowanie i odblokowywanie przepływu krwi, zwane jako „terapia punktów spustowych”. Masaż tajski kończy się na małym masażu głowy (podobnym do indyjskiego masażu głowy), po którym masażysta palcami zatyka uszy masowanego by przywrócić myśli do rzeczywistości.

Wskazania i ograniczenia

W pewnych sytuacjach należy dostosować technikę masażu bądź ograniczyć jego intensywność lub po prostu omijać konkretne części ciała. Są też sytuacje w których należy z niego zrezygnować.

Do takich sytuacji należą:
  • stan podwyższonej temperatury, powyżej 38 stopni
  • silne osłabienie organizmu
  • ostre stany zapalane (np. żył, stawów, ścięgien, jelit, nerek, opon mózgowych)
  • choroby zakaźne, wirusowe, skóry
  • lub choroby serca i układu krążenia (np. ciśnienie rozkurczowe powyżej 110, pierwsze 2 tygodnie po zawale, zaawansowana miażdżyca, tętniaki, świeże krwiaki)
  • pierwsze dni stanu pourazowego (np. skręcenie, stłuczenie, naderwane mięśnie i ścięgna), złamania i świeże zrosty
  • choroby układu nerwowego (np. epilepsja, udar, wylew, rwa kulszowa itp.)
  • choroby kości – zaawansowana osteoporoza
  • menstruacja, ostatni trymestr ciąży
  • stan po spożyciu alkoholu

Po zabiegu

Tajlandia jest dumna ze swojej nazwy „Kraina Uśmiechu”. Po zabiegu ogarnie Państwa uczucie zadowolenia i uspokojenia. Nietypowa kombinacja spokoju i rozsadzającej energii, poczucie lekkości. Proszę pozwolić sobie na stopniowy i łagodny powrót do prawdziwego świata, i tak jak po wszystkich zabiegach, polecane jest uzupełnienie płynów w organizmie poprzez wypicie dużej ilości wody.

Rytuał Masażu dla masażystki

Tajskie Masażystki przywiązują ogromną uwagę do rytuału masażu. Przed rozpoczęciem dnia pracy masażystki oddają się modlitwie, która kierowana jest do tajskiego Ojca Medycyny Jivaki Kumara Bhacchy, zwanego Shivago Komarpai, który był osobistym lekarzem starożytnego Buddy Śakjamuniego. Posażek Ojca Masażu znajduję się w każdym tajskim salonie masażu. Treść jednej z modlitw brzmi następująco: „Chwała Tobie, Shivago. Proszę abyś zawsze przy mnie stał. Modlę się, by dobroć i wiedza medyczna nigdy Cię nie opuściły. Jestem otwarty na wszelką dobroć i obfitość wszechświata, które otrzymuję, bo zasługuję na to.Modlę się do Ciebie. Modlę się do Buddy. Modlę się, prosząc, by z Twoją pomocą wszelkie dolegliwości i choroby opuściły tych, których dotknęły”